Wydarzenia | Wywiady | TOP 10 | Showbiznes | Jezyk indonezyjski | Biznes PL-IND | Kontakt
 
moja-indonezja.pl
W tym miejscu naszego serwisu prezentujemy nasze wywiady. Zapisy wszystkich rozmów, które będą się ukazywać w naszym serwisie, będzie można odnaleźć w archiwum pod prezentowanym aktualnie wywiadem.
 
"Na polskiej ziemi rodzą się wspaniali ludzie" - wywiad z Sunu, wokalistą Matta Band
 


Sunu - jedna z największych gwiazd Indonezji. Wokalista i lider zespołu Matta Band. Napisana przez niego piosenka pt. "Ketahuan" stała się hitem w trzech krajach. Mimo tego, że jest bardzo znany, nie uważa się za lepszego od innych.  Mieszka w Bandungu, stolicy Jawy Zachodniej. Jego pasją jest motoryzacja. Polska nie jest dla niego obojętna. Co sądzi o relacjach polsko-indonezyjskich? Czy lubi muzykę indonezyjską? Ma także radę dla artystów wysoko noszących głowę. Zapraszamy do lektury.

 

Sunu,  jesteś wokalistą i liderem grupy Matta Band, jednego z najpopularniejszych zespołów  w Indonezji. Jak określiłbyś swoje  uczucia jako powszechnie znanej supergwiazdy   w Indonezji?

Dziękuję Bogu za to, co od Niego otrzymałem, lecz tak naprawdę nie czuję się gwiazdą.  Uważam się za zwykłego człowieka, jestem świadom tego, że to wszystko, co otrzymałem, to wielki dar od Boga.  Sednem sprawy jest to, że ja jako człowiek  mogę się tylko starać o to, by nie zmarnować tego, co dostałem, więc nie muszę być zarozumiałym,  ani nie muszę z tego powodu czuć się lepszym od innych.

Polska i Indonezja to dwa kraje, które od zawsze mają ze sobą dobre stosunki. Co myślisz o Polsce?

Wiele wspólnego jest pomiędzy Indonezją i Polską, poczynając od flagi – przecież mamy na nich te same barwy... a także widać to po przyjaźni pomiędzy Szymonem (Szymon Kozłowski, red. nacz. portalu Moja-Indonezja.pl – przyp. red.) i mną (śmiech), ponadto myślę, że na  polskiej ziemi rodzą się wspaniali ludzie.

Indonezja kojarzona jest w świecie przede wszystkim z „rajem na ziemi”, bo tak nazywana jest wyspa Bali. Czy według Ciebie turystom wybierającym się do Indonezji powinno wystarczyć odwiedzenie tylko Bali?

Nie...jest wiele pięknych miejsc, np. Jezioro Toba, wyspa Lombok, Menado (Wakatobi) – to tylko niektóre z niesamowitych miejsc.

Podobno zespół Matta Band grał już koncerty w każdym dużym mieście w Indonezji... 

Tak, to prawda .

Oznacza to, że widziałeś przeróżne kultury oraz spotykałeś przedstawicieli wielu grup etnicznych w całej Indonezji... Czy to prawda, że na każdej wyspie kultura  oraz zachowanie ludzi są odmienne?

Zgadza się, lecz maksymą naszego Państwa jest „Bhineka Tunggal Ika(„Jedność w różnorodności” – przyp.red) pomimo tego, że jesteśmy różnymi grupami etnicznymi, wciąż stanowimy jeden naród, jesteśmy Indonezją. Batakowie rzadko okazują ciepło, natomiast mieszkańcy wyspy Jawa są radośni i przyjacielscy.

Wszyscy Indonezyjczycy znają megahit zespołu Matta Band „Ketahuan”, który stał się absolutnym numerem jeden w Indonezji, Malezji oraz Brunei. Czy mógłbyś wytłumaczyć,o czym opowiada jego treść?

Piosenka mówi o zdradzie. O przyłapaniu dziewczyny na zdradzie z przyjacielem jej chłopaka.

 
ciąg dalszy >
 

 

 

 

moja-indonezja.pl

Imię:
Twój
email: