Wydarzenia | Wywiady | TOP 10 | Showbiznes | Jezyk indonezyjski | Biznes PL-IND | Kontakt
 
ciąg dalszy
 

Gdzie chciałabyś zamieszkać na stałe? Czy myślisz o powrocie do Polski?

Póki co myśle z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem o dłuższym pobycie w Jakarcie. Pragnę wciąż sie rozwijać, poznawać nowych ludzi, uczyć sie języka indonezyjskiego. Wtedy też perspektywy sukcesu w Indonezji niewyobrażalne się poszerzają, co jest dla mnie ogromną motywacją! Do ojczyzny uwielbiam wracać. Lecz na tę chwilę swoją przyszłość wiążę z krajem tysiąca wysp.

Jaka jest moda indonezyjska? Czy Indonezyjczycy interesują się światową modą?

Świat mody w Indonezji, głównie w Jakarcie rozwija się w zaskakująco szybkim tempie! Jak już wcześniej wspomniałam, jest tu mnóstwo utalentowanych artystów, w tym projektantów. Szkoły dizajnu cieszą sie ogromną popularnością. A najwspanialsze jest to, że Indonezyjczycy mocno wspierają lokalny przemysł. Wydaje mi się, że ten światowy nieco mniej, ponieważ uwielbiają chodzić w strojach zaprojektowanych przez tutejszych dizajnerów. A najwiekszą popularnością cieszy się oczywiście cudowny batik!

 

Czego jeszcze chciałabyś doświadczyć bedąc w Indonezji?

Idąc tropem Beaty Pawlikowskiej - kobiety, która dotarła na kraniec świata aż do Indonezji, chciałabym zobaczyć czynny wulkan! Wiem, że tutaj istnieje ich mnóstwo. Zatem moim marzeniem, a jednocześnie celem i postanowieniem na ten rok było i wciąż jest odwiedzenie góry Bromo.

A czego najbardziej polskiego brakuje Tobie podczas pobytu w Indonezji?

Polskiej kiełbasy i ptasiego mleczka!

Lubisz jedzenie indonezyjskie? Zastanawiam się, czy dobrze ono wpływa na linię ciała i wygląd modelki...

Uwielbiam indonezyjską kuchnię! Naprawdę uwielbiam! Codziennie kupuję lunch w lokalnych, ulicznych budkach. Nawet polubiłam ostre potrawy (bo w Indonezji przegryzanie przekąsek papryczka chilli to codzienność!). Jestem wielkim fanem indonezyjskich potraw przez co moi tutejsi znajomi uważają, że jestem w połowie Indonezyjką. Muszę przyznać, ze póki co można mnie nazwać ogromną szczęściarą, ponieważ jem wszystko na co mam ochotę i nie koliduje to zupełnie z moim wyglądem. Jeśli musiałabym się wyrzec lub ograniczyć z jedzeniem mojego ulubionego Martabaku (przepyszny czekoladowy naleśnik) w imię modelingu - zwyczajnie zerwałabym z modelingiem.

Indonezja jest zaliczana do krajow rozwijajacych sie, ale wiadomo, ze to kraj rozwijajacy sie bardzo szybko. Czy swiatowe marki takie jak Dolce&Gabbana, Gucci, Versace czy Prada sa obecne w Indonezji? A jeżeli tak, to czy zamożni Indonezyjczycy lubią kupować drogie produkty znanych projektantów?

Tak, w Indonezji można spotkać te najlepsze światowe marki. I muszę przyznać, ze zwłaszcza w weekendy sklepy te są oblegane przez ogromną liczbę osób. Najwyraźniej Indonezyjczycy czasem lubia zastąpić Batik czyms droższym i bardziej ekskluzywnym.

Jakich rad udzieliłabyś dziewczynom, które marzą o karierze modelek w Indonezji?

Jakarta jest jak już wcześniej wspomniałam świetnym miejscem na rozbudowanie swojego potfolio. Można tu zdobyć mnóstwo świetnych zdjęć. Jednak porównując z innymi stolicami mody nie jest łatwo pod względem zarobkowym dla nowej modelki. Ponadto trzeba sie uzbroić w ogromną cierpliwość! Ponieważ te uliczne korki mogą początkowo wyprowadzić z równowagi. Dobrze jest też wiedzieć, że punktualność nie jest cechą Indonezyjczyka. Często sesje czy pokazy zaczynaja sie nawet z kilkugodzinnym opóźnieniem! Jednak mimo wszystko warto tu przyjechać, sprawdzić jak jest naprawdę, poczuć ten klimat i odmienność tego kraju. Przez najbliższe klika miesięcy na pewno pozostanę w Jakarcie i chętnie udzielę pomocy, porady oraz odpowiem na wszelkie pytania związane z tutejszym życiem dla osób, które planują podróż do tego zakątka świata.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

 

 
 

Rozmawiał: Szymon Kozłowski

 
Sylwia wystąpiła w oficjalnym filmie reklamowym "Visit South Sulawesi" promującym indonezyjski region Południowe Sulawesi.
 
 
< wstecz
 

 

moja-indonezja.pl

Imię:
Twój
email: