Wydarzenia | Wywiady | TOP 10 | Showbiznes | Jezyk indonezyjski | Biznes PL-IND | Kontakt
 
 
Polskie firmy w Indonezji

KOPEX
Utworzenie spółki na terenie Indonezji

7 kwietnia 2008 roku podpisana została umowa spółki pod nazwą - PT Kopex Mining Contractors z siedzibą w Dżakarcie (Indonezja).

Kapitał nowoutworzonej spółki wynosi 800.000 USD (ok. 1.759.760 PLN) i dzieli się na 80 udziałów po 92.100.000 RI (rupii indonezyjskich - 1 USD = 9.210 RI). KOPEX SA objął w nowoutworzonej spółce 48 udziałów, co stanowi 60% kapitału zakładowego tej spółki, KOPEX – Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. objął 32 udziały, co stanowi 40% kapitału zakładowego tej spółki.

Przedmiotem działalności spółki będzie świadczenie usług górniczych na terenie Indonezji, w związku z realizacją obecnych i przyszłych kontraktów na tym rynku.
 
Utworzenie nowej spółki jest w ocenie grupy ZZM-KOPEX konieczne w kontekście szybko rozwijającego się, perspektywicznego rynku maszyn i usług górniczych w Indonezji. Ocenia się, że stała obecność grupy ZZM-KOPEX, za pośrednictwem nowo zawiązanej spółki, znacznie poprawi szanse na dobre wykonywanie obecnych i skuteczne zabieganie o przyszłe kontrakty, związane z dużym i rozwijającym się lokalnym rynkiem wydobywczym na terenie Azji Południowo – Wschodniej.
 
 
BUMAR
Bumar sp z o.o. to czołowy dostawcą i eksporter uzbrojenia i sprzętu wojskowego produkowanego przez polski przemysł obronny, podmiot dominujący w Grupie Bumar. Obejmuje ona 27 spółek produkcyjnych i handlowych polskiego sektora przemysłu zbrojeniowego o specjalizacji amunicyjnej, radarowej, rakietowej i pancernej oraz spółki sektora maszyn budowlanych, rolniczych i usług budowlanych. Od ponad 35 lat utrzymuje pozycję lidera na międzynarodowym rynku sprzętu zbrojeniowego, maszyn budowlanych, górniczych i transportowo-przeładunkowych. Bumar ma swoją delegaturę również w Dżakarcie, gdzie działa na szeroką skalę.
W 2006 r. dzięki wsparciu polskiego rządu, Bumar z Radwarem podpisały kontrakt na dostawę kolejnego systemu obrony przeciwlotniczej Kobra wartego blisko 40 mln dolarów. Do Indonezji swoje radiostacje wysłał Radmor, który dostał za nie 1,5 mln dolarów, ale prezes firmy Andrzej Synowiecki mówi, że liczy na więcej i nie jest to ostatnie zamówienie z Dalekiego Wschodu. Oba kontrakty to dopiero przedsmak tego, co może nastąpić. — W tej chwili mocno zaawansowane są rozmowy dotyczące dostaw do Indonezji kolejnej partii okrętów patrolowych ze Stoczni Marynarki Wojennej oraz samolotów Skytruck. Myślę, że do końca roku rozmowy powinny się pozytywnie zakończyć — zdradza Sławomir Kułakowski, mocno zaangażowany w indonezyjskie kontakty polskiej zbrojeniówki.
 
 
 
 
 

Twój adres e-mail

 

 

Biznes Polska - Indonezja >>
Sytuacja gospodarcza >>
Ramy prawno-traktatowe współpracy gospodarczej >>
Wymiana handlowa z Polską >>
Współpraca inwestycyjno-kapitałowa >>
Polskie firmy w Indonezji >>
Dostęp do rynku >>
Potencjalne dziedziny współpracy >>
Polskie placówki  ekonomiczno-handlowe >>