Wydarzenia | Wywiady | TOP 10 | Showbiznes | Jezyk indonezyjski | Biznes PL-IND | Kontakt
 
moja-indonezja.pl
ciąg dalszy
 

Skąd wziął się pomysł na tę piosenkę?

Inspiracją była prawdziwa historia dziewczyny, która spotykała się z przyjacielem swego chłopaka. Jeżeli chodzi o inspiracje do tworzenia piosenek, czasami możemy ją znaleźć w codziennym postępowaniu ludzi. Tak było na przykład z  inspiracją do napisania piosenki „Playboy”. Obserwowałem mego przyjaciela  uzależnionego od piękna kobiet . Spotykając śliczne dziewczyny nie mógł zdecydować się, którą chciałby poznać bliżej.

Piosenki „Ketahuan” oraz „Playboy” już miały swoją premierę w Polsce w jednej z poznańskich rozgłośni radiowych. Bardzo się podobały polskim słuchaczom!

Bardzo miło mi to słyszeć. Cieszę się, że nasza muzyka podoba się Polakom, odpowiada ich gustom. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich w Polsce.

 

Czy według Ciebie idea utworzenia w Polsce portalu poświęconego Indonezji to dobry pomysł? Czy to może przyczynić się do wzmocnienia relacji  polsko – indonezyjskich?

Uważam, że to jest  bardzo dobry pomysł. Na pewno sprawi, że będziemy się coraz lepiej poznawać.

W Twoim kraju jest bardzo dużo zespołów pop-rockowych. Czy mógłbyś podjąć próbę oceny  ich rozwoju artystycznego?

Według mnie muzyka indonezyjska jest naprawdę fajna. Wielu ludzi w moim kraju rozumie muzykę. Problemem jest to, że wytwórnie muzyczne w Indonezji wolą muzykę, która dobrze się sprzedaje. Oznacza to, że muzycy muszą ograniczać się, nie mogą w pełni oddać tego, co chcieliby przekazać. Tak naprawdę trudno jest generalizować informacje o muzyce, ponieważ jest ona uniwersalna. Różni ludzie mają różne upodobania muzyczne.

Co  chciałbyś przekazać  Polakom?

Pragnę powiedzieć to, że przyjaźń jest czymś wspaniałym. Mam głęboką nadzieję, że relacje pomiędzy Polakami i Indonezyjczykami będą wciąż bardzo dobre, czyli takie jakie są obecnie, choć warto by było, aby wzajemna znajomość stawała się wciąż coraz powszechniejsza. Najważniejsze, żeby siebie szanować i doceniać. Przykładem właśnie takich świetnych relacji na pewno może być moja przyjaźń z Tobą. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy braćmi. Możemy współpracować na wielu płaszczyznach. Wiem, że dobrze układa nam się współpraca w dziedzinie kultury oraz nauki.

Jesteś bardzo utalentowany. Umiesz grać na perkusji, gitarze, masz świetny głos, piszesz teksty piosenek nie tylko dla Matta Band, lecz także dla innych artystów. Jesteś znany w kilku krajach, masz wielu oddanych fanów. Ale co najistotniejsze, nie nosisz wysoko głowy, jesteś bardzo przyjacielski, nie uważasz się za człowieka lepszego od innych. W Polsce zdarza się, że artyści nie chcą rozmawiać z przeciętnymi ludźmi... bądź mieć ich za przyjaciół...  Twoja publiczność wynosi ponad 250 milionów ludzi, a ich -  co najwyżej około 38 milionów... Wnioski?

Ludzie, którzy są zarozumiali to ludzie, którzy nie znają siebie. Tacy ludzie nie wiedzą, bądź nie zdają sobie sprawy, że to wszystko mają dzięki pomocy Boga. Oni często zapominają, że stali się sławni także dzięki fanom, zapominają, że mieli okazję stać się gwiazdami ponieważ pomogli im ludzie, którzy znaleźli się wokół nich. Sednem jest to, że nie możemy istnieć bez innych ludzi. Dlaczego zatem  mamy być zarozumiali i zadufani w sobie, skoro tak naprawdę bardzo potrzebujemy innych ludzi. Gdybyśmy sami mieszkali na tej planecie, kto powiedziałbym nam, że jesteśmy świetni,kto wspierałby nas i dla kogo byśmy tworzyli? Jeżeli wszyscy bylibyśmy bogaci i nie byłoby biednych ludzi, kto powiedziałby nam, że jesteśmy bogaci? To jasne. Nie możemy nosić wysoko głowy, ponieważ potrzebujemy pomocy innych osób.  Musimy być świadomi, że koło życia się obraca. Raz jesteśmy na górze, a zapewne kiedyś będziemy na jego dole. Pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi.

Dziękuję za rozmowę i życzę Tobie wszystkiego dobrego w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam Was serdecznie!

 
 

Rozmawiał: Szymon Kozłowski

 
 
 
 
 
< wstecz
 

 

 

 

moja-indonezja.pl

Imię:
Twój
email: