Wydarzenia | Wywiady | TOP 10 | Showbiznes | Jezyk indonezyjski | Biznes PL-IND | Kontakt
 
Moja-Indonezja.pl 
 
Współpraca gospodarcza pomiędzy Polską a Indonezją wiąże się przede wszystkim z wymianą handlową oraz działalnością wciąż powiększającego się grona polskich przedsiębiorców zainteresowanych działalnością na rynku indonezyjskim (Bumar otworzył w 2007 r. przedstawicielstwo w Dżakarcie, Kopex w kwietniu 2008 podpisał umowę spółki pod nazwą PT Kopex Mining Contractors z siedzibą w Dżakarcie). Roczne obroty w 2009 r. wyniosły 563,5 mln USD.
Polska i Indonezja współpracują także w dziedzinie przemysłu obronnego. W latach 60-tych XX wieku, Polska eksportowała do Indonezji radary, niektóre części uzbrojenia, statki i maszyny budowlane. W 2006 r. została podpisana umowa o współpracy wojskowej w dziedzinie obronności pomiędzy resortami obrony obydwu krajów. Polskie firmy zbrojeniowe odgrywają tutaj najważniejszą rolę. Podpisują one nowe kontrakty na dostawę sprzętu dla wojska. Do roku 2006, wartość wyżej wspomnianych kontraktów wyniosła ok. 100 milionów dolarów.
Ówczesny polski minister obrony Radosław Sikorski, który obecnie jest ministrem spraw zagranicznych stwierdził, że Indonezja to dla Polski "perspektywiczny rynek". Polskim hitem eksportowym są tu samoloty skytrack i śmigłowce.
   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

moja-indonezja.pl

Twój adres e-mail

 

 

Biznes Polska - Indonezja >>
Sytuacja gospodarcza >>
Ramy prawno-traktatowe współpracy gospodarczej >>
Wymiana handlowa z Polską >>
Współpraca inwestycyjno-kapitałowa >>
Polskie firmy w Indonezji >>
Dostęp do rynku >>
Potencjalne dziedziny współpracy >>
Polskie placówki  ekonomiczno-handlowe >>